|
Electro ABI wint de Aandrijftechniek Innovatie Award |
|
Op 30 september 2008, tijdens de beurs Aandrijftechniek & Factory Automation zijn de winnaars bekend gemaakt van de Aandrijftechniek Innovatie Awards.
Electro ABI was met maar liefst twee producten genomineerd voor deze awards, de RVS Fanmotor en de Intelligent Compact Drive IclA met Ethernet. Tijdens de prijsuitreiking werd bekend dat de jury de RVS Fanmotor tot winnaar van de Aandrijftechniek Innovatie Award had benoemd.
.
Het jury oordeel over het concept van de winnende inzending van Electro ABI was lovend: “Zogeheten submerged motoren, die in het medium zelf draaien, hebben de toekomst omdat er minder afdichtingen in nodig zijn en de kans op lekkages daardoor vermindert. Zeker bij media die minder milieuvriendelijk zijn, is dit uit het oogpunt van duurzaamheid een pluspunt. Qua innovatie en toegevoegde waarde voor de gebruiker scoort dit grensverleggend product heel goed. De jury denkt ook dat het business-potentieel groot is, ondanks dat het om een custom made product gaat voor één klant. De door Electro ABI toegepaste technologie kan ook voor andere markten worden ingezet.”
RVS Fanmotor
De KMF RVS-fanmotor is ontwikkeld om als motor voor een centrifugale helium gaspomp in een Cryofan te dienen. De behuizing is bestand tegen 40 bar druk en de extreem lage temperaturen in de koeling. De motor haalt een toerental van 18.000 omwentelingen per minuut. Vroeger werden voor deze toepassingen meerdere dynamische afdichtingen achter elkaar gebruikt, nu volstaat een statische afdichting. Innovatief zijn naast het gasdichte motorhuis de bijzonder hoogfrequente motor (18.000 toeren/m) en de lange uitgaande as, wat een zeer precieze balancering vereist. Er worden speciale lagertechnieken en smeermiddelen toegepast, omdat de pomp functioneert in een omgevingstemperatuur tussen – 173 en – 258 graden C.
|
Juryvoorzitter Professor Job van Amerongen overhandigt de Award en
bloemen aan Paul de Bie van Electro ABI
|
|